środa, 12 lipca 2017

Dlaczego grupa teatralna?

Kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym elementem w życiu emocjonalnym i społecznym  dziecka. Z jednej strony to bierna rozrywka, odpoczynek od codzienności, z drugiej pobudza umysł do szukania odniesień, interpretacji, rozwija myślenie abstrakcyjne.
Teatr oraz zajęcia teatralne przełamują lęki, budują poczucie własnej wartości, kształtują poprawną wymowę, rozwija wyobraźnię i intelekt, buduje więzi społeczne.W teatrze świat wyobraźni nie ma granic, możemy dowolnie weń wchodzić i wychodzić, dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej starać się kształtować dziecięcą wyobraźnię. Kontaktu z teatrem nie należy ograniczać tylko do roli widza. to również zabawa w teatr, którą należałoby rozpocząć jak najwcześniej.
W zajęciach teatralnych uaktywnia się aktywność dziecka, rozwija fantazja, marzenia oraz kształtują zainteresowania. Przygotowując kolejne scenki, dziecka uczy się wiary we własne siły, poznaje swoje możliwości, kształtuje i rozwija możliwości. Mali aktorzy uczą się poszanowania dla odmiennych pomysłów, sposobów widzenia świata i interpretowania rzeczywistości. Zabawy teatralne to również wspaniała okazja do poznania rówieśników, zbliżenia się do nich i nawiązania poprawnych relacji społecznych i emocjonalnych. Biorąc pod uwagę wymierne korzyści, jakie daje uczniom działanie na scenie, utworzyliśmy w 2015 roku grupę teatralną pod nazwą Ołdakowiaczki.Zaprosiliśmy do współdziałania także uczniów z innych klas. Plonem naszych działań jest wiele inscenizacji teatralnych, które mieliśmy okazję pokazać naszym kolegom, rodzicom, a także szerszemu audytorium.

1 komentarz: